Kaip valyti tarpdančius ir kokias tarpdančių valymo priemones pasirinkti

Norint turėti gražius ir sveikus dantis, neužtenka naudoti vien tik dantų šepetėlį ir dantų pastą. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad net 40 proc. bakterijų lieka tarpdančiuose, todėl būtina neužmiršti naudoti ir tarpdančių valymui skirtų priemonių. Nevalomi tarpdančiai gali sukelti dantenų kraujavimą, uždegimą, periodontitą, dantų ėduonį ir net blogą burnos kvapą. Geriausia valyti tarpdančius bent jau vieną kartą dienoje, vakare, prieš valantis dantis įprastu dantų šepetėliu.

Labai svarbu atrasti priemones, kurios tinkamiausios Jūsų burnos būklei. Jei turite labai siaurus tarpdančius - tarpdančių siūlas puiki priemonė pašalinti susikaupusius maisto likučius. Tarpdančių siūlą naudoti labai paprasta. Įveskite siūlą į tarpdantį ir jam pasiekus dantenų liniją, užlenkite jį C forma aplink dantį. Laikydami siūlą taip, kad slystų danties šonu, švelniai traukdami aukštyn nuo dantenų, išvalykite tarpdantį ir pakartokite šiuos veiksmus kito danties paviršiumi. Būtina žinoti, kad tarpdančių siūlo nerekomenduojama naudoti aplink implantus dėl periimplantito rizikos.

Siekiant efektyvesnio tarpdančių valymo rekomenduojama naudoti tarpdančių šepetėlius. Pirmas klausimas, kuris iškyla, tai kaip pasirinkti tarpdančių šepetėlį? Idealiausia dydį Jums gali parinkti burnos priežiūros specialistas. Svarbiausia tarpdančių valymo metu turite jausti nedidelį tamprumą, tačiau jokio skausmo. Jei tarpdančių šepetėlis netelpa – negrūskite jo per jėgą. Jei tarpdančių šepetėlis bus per mažas – tarpdančiai liks pilnai neišvalyti ir tarpdančių šepetėlis neatliks savo funkcijos. Antras klausimas, kuris iškyla, tai kaip naudoti tarpdančių šepetėlį? Valymas labai paprastas - lengvai, tiesia kryptimi įveskite į tarpdantį šepetėlį ir ta pačia kryptimi jį ištraukite. Taip valykite kiekvieną tarpdantį.

Norint maksimalaus švaros ir gaivos pojūčio burnoje, rekomenduojama rinktis tarpdančių irigatorių. Tai prietaisas, kuris vandens srovės pagalba pašalina visus maisto likučius ir bakterijas susikaupusias tarpdančiuose. Tarpdančių irigatorius puikiai tinka sergant dantenų ligomis, turint implantų, tiltų, vainikėlių, nešiojant breketus ar tiesiog norint išlaikyti gerą burnos būklę. Mokslininkų tyrimai rodo, kad tarpdančių valymas vandens srove yra efektyviausia priemonė norint pašalinti susikaupusį apnašą iš tarpdančių.

Tarpdančių siūlas, tarpdančių šepetėliai ir irigatorius – tai pagrindinės priemonės skirtos tarpdančių valymui. Tačiau reikia atsiminti, kad nėra vienos geriausios tarpdančių valymo priemonės tinkančios visiems. Svarbiausia atrasti tai, kas tinka Jūsų individualiai burnos priežiūrai.

Visas tarpdančių priežiūros priemones galite rasti ČIA.