Burnos skalavimo skystis nėra būtinas kasdienei burnos ir dantų priežiūrai, todėl odontologai jį rekomenduoja naudoti atsižvelgus į jūsų bendrą dantų ir burnos būklę bei esant konkrečioms burnos būklės indikacijoms. Žinoma, skalavimo skysčius galima naudoti ir neturint dantų ar dantenų problemų, tačiau yra būtina atkreipti dėmesį į tai, kokia yra jo paskirtis pagal sudėtines jo dalis. Visi burnos skalavimo skysčiai yra skirstomi į du tipus – profilaktiniai ir gydomieji.

Profilaktinių burnos skalavimo skysčių grupę rinkitės tuomet, kada neturite jokių dantų ar dantenų problemų ir siekiate tik palaikyti sveiką burnos ir dantų būklę. Profilaktiniai burnos skalavimo skysčiai yra skirti kasdieniam naudojimui.

Gydomųjų burnos skalavimų skysčių grupę rinkitės tuomet, kada esate po chirurginės operacijos, sergate dantenų uždegimu ar periodontitu arba turite opelių arba žaizdelių burnos ertmėje. Tokie skysčiai gali būti skirti tiek riboto laikotarpio naudojimui, tiek kasdieniam naudojimui – svarbu atkreipti dėmesį į sudėtines dalis ir gamintojo arba savo burnos priežiūros specialisto rekomendacijas.