Ką galite sužinoti iš savo liežuvio ir kaip jį prižiūrėti

Liežuvis tai burnos ertmėje esantis virškinimo sistemos organas, kuris padeda artikuliuoti garsus, ryti seiles ir maistą. Liežuvio jutimas vyksta per specifinius darinius – liežuvio spenelius, kuriuose yra arba skonio, arba pojučių receptorių.

Liežuvis su giliomis vagelėmis paviršiuje yra labiau linkęs kaupti apnašą, todėl atrodo kaip baltas liežuvis

Dėl ant besikaupiančių bakterijų gali atsirasti blogas burnos kvapas. Baltas liežuvis patampa dėl besikaupiančių apnašų, geltonas liežuvis atsiranda dėl rūkimo, blogos burnos higienos. Sutrūkinėjęs liežuvis gali reikšti B grupės, vitaminų trūkumą ar prastą burnos higieną.

. Jis gali pernešti mikroorganizmus ir sąlygoti periodonto kišenių infekciją bei dantenų uždegimą.

Pakitusią liežuvio spalvą ar formą gali įtakoti ir kiti faktoriai. Tarkim, kad geltonas liežuvis atsiranda dėl rūkimo, blogos burnos higienos, tam tikrų vaistų vartojimo ar net gali sukelti įtarimų dėl rimtesnių skrandžio ar kepenų problemų. Raudonas liežuvio galiukas gali reikšti protinį ar emocinį stresą. Sutrūkinėjęs liežuvis gali reikšti B grupės, cinko ar geležies vitaminų trūkumą, prastą burnos higieną. Sutrūkinėjęs liežuvis dažniau būdingas vyrams ir būna paveldimas genetiškai.

Blogas burnos kvapas taip pat prasideda nuo liežuvio, jį sukelia anaerobinės sierą gaminančios bakterijos, kurios kaupiasi ant liežuvio, todėl išsivalę dantis turime ir reguliariai valyti liežuvį. Tam naudojamas liežuvio valiklis, šepetėlis ar speciali galvutė ant elektrinio dantų šepetėlio.

Norėdami nuvalyti liežuvio apnašą turime išsižioti ir iškišti liežuvį, šepetėlio galvutę nukreipti link liežuvio vidurio, šerelius link gerklės ir braukti per paviršių į priekį. Taip kartoti ~ 6-8 kartus braukiant per visą liežuvį. Taip pat rekomenduojame naudoti deguonies prisotintas burnos priežiūros priemones, kurios prasiskverbtų giliau ir padėtų pašalinti anaerobines bakterijas, kurios sukelia blogą burnos kvapą. Svarbu nepamiršti gerti daug vandens ir atvykti profesionaliai burnos higienai pas specialistą.

Visą specialių liežuvio valiklių asortimentą galite rasti mūsų el. parduotuvėje.