Kaip teisingai pasirinkti burnos skalavimo skystį

Burnos skalavimo skystis nėra būtinas kasdienei burnos ir dantų priežiūrai, todėl burnos priežiūros specialistai jį rekomenduoja naudoti atsižvelgus į jūsų bendrą dantų ir burnos būklę bei esant konkrečioms burnos būklės indikacijoms.

Žinoma, skalavimo skysčius galima naudoti ir neturint dantų ar dantenų problemų, tačiau yra būtina atkreipti dėmesį į tai, kokia yra jo paskirtis pagal sudėtines jo dalis. Neteisingas burnos skalavimo skysčio pasirinkimas gali ne tik neatnešti jūsų pageidaujamos naudos, bet ir pakenkti jūsų burnos gleivinei ar net dantų emaliui. Taigi, visi burnos skalavimo skysčiai yra skirstomi į du tipus – profilaktinius ir gydomuosius.

Profilaktiniai burnos skalavimo skysčiai

Profilaktiniai burnos skalavimo skysčiai yra skirti asmenims neturintiems jokių dantų ar dantenų problemų ir siekiantiems tik palaikyti sveiką burnos ir dantų būklę. Profilaktiniai burnos skalavimo skysčiai yra skirti kasdieniam naudojimui.

Renkantis skalavimo skystį kiekvienai dienai būtina atkreipti dėmesį į jo sudėtį - svarbu, kad jo sudėtyje nebūtų alkoholio ir chlorheksidino. Alkoholis džiovina burnos gleivinę sunaikindamas apsauginį sluoksnį, todėl naudojant reguliariai jis gali sukelti neigiamą poveikį, paskatinti atsirasti blogam burnos kvapui bei burnos ligoms. Chlorheksidinas taip pat gali sukelti neigiamų pasekmių, jeigu burnos skalavimo skystis su šia medžiaga yra naudojamas profilaktiškai, be odontologo priežiūros. Šios medžiagos paskirtis - naikinti bakterijas, sukeliančias blogą burnos kvapą bei uždegimą, tačiau skalaujant burną ilgesnį laikotarpį, ant dantų gali atsirasti rudos dėmės, kurios gali būti pašalinamos tik profesionalios burnos higienos metu, taip pat gali sutrikti ir skonio receptoriai. Burnos skalavimo skysčiai su alkoholiu ir chlorheksidinu gali būti naudojami tik gydymo tikslais ir tam tikrą, burnos priežiūros specialisto paskirtą laikotarpį.

Asmenims turintiems implantų, odontologai rekomenduoja nevartoti fluoro, todėl kasdieniai burnos skalavimo skysčiai savo sudėtyje neturėtų turėti šios medžiagos. Pastovus fluoro vartojimas gali sukelti implantų koroziją, todėl saugiam burnos ertmės skalavimui asmenys, turintys implantų, skysčius turėtų rinktis be jo.

Profilaktinių burnos skalavimo skysčių vartojimas. Išsivalius dantis dantų pasta rekomenduojama skalauti burną skalavimo skysčiu apie 60 – 90 sekundžių. Šiuos skalavimo skysčius galima naudoti kasdien.

Profilaktinius burnos skalavimo skysčius skirtus kasdieniam naudojimui ir sveikai burnos ertmei palaikyti galite rasti mūsų parduotuvėje.

Profilaktinių burnos skalavimo skysčių nauda

Nors tokių skysčių vartoti nėra būtina, tačiau jie burnos ertmei vis tiek suteikia naudos tokios, kaip:

 • Laikinai atgaivina burnos kvapą;
 • Suteikia gaivų skonį burnoje;
 • Išplauna maisto likučius po valgio;
 • Neutralizuoja burnoje susikaupusias rūgštis;
 • Lėtina apnašų ir akmenų susidarymą;
 • Jeigu sudėtyje yra fluoro, atlieka ėduonies profilaktiką.

Gydomieji burnos skalavimo skysčiai

Gydomieji burnos skalavimo skysčiai skatina gijimą bei dezinfekuoja burnos ertmę. Jie yra skirti sergant dantų, dantenų ar burnos ligomis, po chirurginių burnos procedūrų ar operacijų (implantacijos, danties rovimo, kitų chirurginių operacijų), taip pat ir turint opelių arba žaizdelių burnos ertmėje. Pagal savo sudėtį, gydomieji burnos skalavimo skysčiai yra skirstomi į kasdienio ir riboto naudojimo.

Kaip ir minėjome aukščiau, norint burnos skalavimo skystį naudoti kasdien, jo sudėtyje negali būti nei alkoholio, nei chlorheksidino. Nors iš esmės šios medžiagos nėra kenksmingos, tačiau nuolatinis jų naudojimas gali pažeisti jūsų burnos ertmės gleivinę ir dantų emalį. 

Alkoholio bei chlorheksidino paskirtis yra gydyti burnos ertmę ribotą laikotarpį, pavyzdžiui po danties šalinimo, implantacijos ar kitos operacijos burnos ertmėje – tik tol, kol pilnai išgis jūsų burnos ertmė. Dėl šios priežasties burnos skalavimo skysčiai su šiomis medžiagomis dažniausiai yra rekomenduojami vartoti tik ribotą laiką – pagal gamintojo rekomendacijas arba taip, kaip paskyrė jūsų burnos priežiūros specialistas. Tolimesniam kasdieniam naudojimui, siekiant gydyti dantenų uždegimą ar periodontitą, burnos priežiūros specialistai rekomenduoja naudoti gydomuosius skalavimo skysčius be šių dviejų medžiagų.

Taip pat, kaip renkantis profilaktinį burnos skalavimo skystį, taip ir kasdienį gydomąjį, asmenys turintys implantų turėtų vengti jų sudėtyse esančio fluoro, kadangi jis gali sukelti implanto koroziją.

Gydomųjų burnos skalavimo skysčių vartojimas 

Išsivalius dantis dantų pasta rekomenduojama skalauti burną skalavimo skysčiu apie 60 – 90 sekundžių. Atkreipkite dėmesį, kad vieni gydomieji burnos skalavimo skysčiai yra skirti kasdieniam naudojimui, o kiti tik ribotam - pagal gamintojo rekomendacijas arba taip, kaip rekomenduoja burnos priežiūros specialistas.

Gydomuosius burnos skalavimo skysčius skirtus tiek kasdieniam naudojimui (dantenų uždegimu ir periodontitu sergantiems), tiek ribotam naudojimui skirtus opelėms, žaizdelėms gydyti arba po chirurginių intervencijų (danties šalinimo, implantacijos ar kitos operacijos).

Gydomuosius burnos skalavimo skysčius galite rasti mūsų parduotuvėje.

Gydomųjų burnos skalavimo skysčių nauda

Gydomieji burnos skalavimo skysčiai pagal savo paskirtį yra skirti konkrečioms dantų problemoms gydyti, todėl jie suteikia akivaizdžią naudą jūsų burnos ertmei tokią, kaip: 

 • Gydo dantenų uždegimą;
 • Gydo periodontitą;
 • Gydo žaizdeles ir opeles;
 • Gydo halitozę (blogą burnos kvapą);
 • Naikina bakterijas;
 • Skatina pooperacinių žaizdų ir siūlių gijimą.

Kokie yra burnos skalavimo skysčio trūkumai? 

Pagrindinis ir didžiausias burnos skalavimo skysčių trūkumas – juos naudojant ne pagal paskirtį galima ne tik negauti siekiamos naudos, bet ir pakenkti savo burnos ertmei bei dantims. Tokios medžiagos kaip alkoholis ir chlorheksidinas naudojami ne pagal paskirtį gali per daug išdžiovinti jūsų burnos gleivinę, gali atsirasti opelių ar rudų dėmių ant jūsų dantų paviršiaus, gali sunaikinti ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, taip pat gali atsirasti ir implantų korozija. 

Kalbant apie burnos ligų gydymą, gydomieji burnos skalavimo skysčiai nėra pagrindiniai problemų tokių, kaip dantenų uždegimas ar periodontitas, sprendėjai. Norint išsigydyti ar pristabdyti šias ligas, yra būtina naudoti dantų pastą pagal jos paskirtį, kasdien ir kruopščiai valyti tarpdančius ir liežuvį. Taip pat, yra labai svarbu atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą kas pusę metų, o esant periodontitui – ir gilumini dantenų kišenių valymą vektoriaus aparatu. Burnos higienistai tai labai rekomenduoja ne tik todėl, kad jūsų dantys yra periodiškai nuvalomi, bet ir dėl to, kad tai leidžia stebėti jūsų burnos būklę ir specialistai turi galimybę rekomenduoti jūsų problemoms tinkamus burnos priežiūros produktus.