danties implanto maketas

Štai keletas patarimų Jums, jeigu planuojate dantų implantacijos procedūrą arba ji jau buvo Jums nesenai atlikta:

Kaip elgtis pirmąją parą? Rekomenduojama vengti sunkaus fizinio darbo ar sportuoti. Kuo daugiau laiko sėdėkite, o gulint laikykite viršutinę kūno dalį aukščiau. Nevartokite karštų gėrimų bei maisto, rinkitės minkštesnį maistą, nekramtykite su ta puse, kurioje buvo atlikta implantacija, neskalaukite burnos.

Kaip elgtis jei kraujuoja? Kelias valandas po atliktos operacijos žaizda gali nestipriai pakraujuoti, gali būti jaučiamas kraujo skonis burnoje, tačiau po kelių valandų kraujavimas praeina savaime, todėl nieko papildomai daryti nereikia. Jeigu kraujavimas po kelių valandų savaime nepreina, kreipkitės į savo gydytoją.

Kaip elgtis patinimo atveju? Iškart po implantacijos priglauskite prie veido šalto ledo kompresą toje vietoje, kur buvo atlikta intervencija. Laikykite jį apie 20 minučių su 20 minučių pertraukomis apie 4-5 valandas. Patinimas labiausiai pasireiškia 2-3 parą po implantacijos. Kaip stipriai ištinsite priklauso nuo Jūsų organizmo savybių.

Kokius vaistus vartoti? Rekomenduojama vartoti būtent tuos vaistus, kuriuos Jums paskyrė gydytojas. Dažniausiai skiriami šie vaistai: antibiotikai (vartojami 5-10 dienų, 2-3 kartus per dieną), nuskausminamieji, kurie neskystina kraujo (vartojami tol, kol jaučiamas skausmas apie 2-3 kartus per dieną), gydomasis burnos skalavimo skystis (neskalaukite pirmas dienas po danties rovimo).

Ar būtina skalauti burną? Pirmas dvi paras rekomenduojama burnos neskalauti, kad susidarytų žaizdoje krešulys. Skalavimą gydomaisiais burnos skalavimo skysčiais galima pradėti nuo trečios paros. Labai svarbu praskalauti burną vandeniu po valgio, kad pasišalintų visi maisto likučiai. Skalavimas turėtų būti švelnus ir netraumuojantis implantacijos vietos.

Kaip atlikti individualią burnos priežiūrą? Labai svarbu tinkamai prižiūrėti burnos būklę, kadangi tai turi įtakos žaizdos gijimui. Laikykitės įprastos individualios burnos higienos rėžimo. Tik pirmomis dienos būkite itin atsargūs, valydamiesi dantis stenkitės neužgauti žaizdos. Jeigu nedrąsu valytis dantis, naudokite vieno danties šepetėlį. Svarbiausia pašalinkite visą apnašą. Praėjus kelioms dienoms po implantacijos, jei matosi implanto galvutė, pradėkite ją valyti su labai minkštu dantų šepetėliu.

Kada galima vartoti gėrimus? Po implantacijos pirmąją dieną, kaip ir visą savaitę, gerkite tik vėsius gėrimus. Rekomenduojama nesiurbti ir nespjaudyti, kad nepašalintumėte susidariusio krešulio.

Kada galima valgyti? Pirmąją savaitę po implantacijos rekomenduojama vengti kramtyti maistą su ta puse, kurioje buvo atlikta operacija, valgykite minkštą ir svarbiausią nekarštą maistą, kramtykite lėtai, neskubėdami, saugokite operuotą zoną.

Kada galima rūkyti ir vartoti alkoholinius gėrimus? Po atliktos implantacijos rekomenduojama mažiausiai dvi savaites atsisakyti rūkymo, nes tai turi didelę įtaką implanto prigijimui. Savaitę laiko rekomenduojama nevartoti alkoholinių gėrimų.

Kada galima sportuoti? Rekomenduojama vengti sunkaus fizinio darbo ir sporto pirmąja savaite po implantacijos.

Kokios galimos komplikacijos? Jeigu po implantacijos praėjus kelioms dienoms pasijutote silpnai, skauda ryjant, pakilo temperatūra, sunku prasižioti ir jaučiate, kad aplink implantacijos vietą tinsta audiniai – nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

Kada atlikti profesionalią burnos higieną po implantacijos? Profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius arba taip, kad rekomendavo Jūsų burnos priežiūros specialistas. Jeigu turite riziką sirgti periodonto ligomis, rekomenduojama profesionalios burnos higienos procedūrą kartoti kas 3-4 mėnesius, priklausant nuo Jūsų burnos būklės. Atlikti burnos higienos procedūrą yra svarbu, nes nuvalomos apnašos ir įvertinama implanto būklė. Tai užtikrina implanto ilgaamžiškumą.

Individualios burnos higienos priemonės turintiems implantų: